odszkodowanie NNW

Odszkodowania i szkody, które wystąpiły z udziałem pojazdów, pieszych, pasażerów, kierowców rozpatrywane z tytułu ubezpieczenia OC, AC, NNW.

Moderatorzy: ekspert_dolnoslaskie, moderator, ekspert_mazowieckie, ekspert_wielkopolskie, ekspert_forum, ekspert_ogolnokrajowy, ekspert_slaskie

odszkodowanie NNW

Postprzez sportowiec » Cz sty 17, 2019 8:53 am

Witam mam pytanie jeżeli miałem operowane kolano 10 lat temu i teraz uległem wypadkowi tego samego kolana ale co innego mi w nim się pozrywało czy firma mi wypłaci odszkodowanie czy będą robić problemy że to kolano było już operowane i wypłacili odszkodowanie 10 lat temu?
sportowiec
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr sty 16, 2019 6:00 pm

Re: odszkodowanie NNW

Postprzez ekspert_forum » Cz sty 17, 2019 7:13 pm

Wszystko zależy od ogólnych warunków nowej polisy, tabeli procentowego uszczerbku na zdrowiu. Generalnie jeżeli uraz kolana dotyczył innych jego części niż obecnie to powinnien być oceniany osobno. Ważne jest też czy poprzedni uraz był zaleczony, czy był oceniany pod kątem trwałego uszczerbku na zdrowiu - jeżeli tak i u tego samego ubezpieczyciela to pewnie ubezpieczyciel będzie chciał odjąć wcześniejszy uszczerbek od obecnego stanu. Pytanie jest też takie czy poprzedni uraz wpływa nadal na sprawność kolana - wóczas może być brany pod uwagę z nowym - o ile nie da się tych skutków rozgranczyć.
ekspert_forum
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lis 14, 2018 8:48 pm

Re: odszkodowanie NNW

Postprzez sportowiec » Pt sty 18, 2019 9:01 am

ekspert_forum napisał(a): Ważne jest też czy poprzedni uraz był zaleczony, czy był oceniany pod kątem trwałego uszczerbku na zdrowiu - jeżeli tak i u tego samego ubezpieczyciela to pewnie ubezpieczyciel będzie chciał odjąć wcześniejszy uszczerbek od obecnego stanu. Pytanie jest też takie czy poprzedni uraz wpływa nadal na sprawność kolana - wóczas może być brany pod uwagę z nowym - o ile nie da się tych skutków rozgranczyć.

Co tzn. zaleczony ? uszczerbek był ale później w kolejnych latach aż do teraz nic nie dokuczało a zaleczony uraz był bo po operacji przeszedłem rehabilitacje i zaświadczenie o zakończeniu leczenia i rehabilitacji otrzymałem.10 lat temu zerwane więzadła krzyżowe teraz poboczne to chyba jest różnica tym bardziej że po tamtej operacji uprawiałem czynnie zawodowo sport.Więc firma ubez. będzie to porównywać z tamtym wypadkiem?
sportowiec
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr sty 16, 2019 6:00 pm

Re: odszkodowanie NNW

Postprzez ekspert_forum » Pt sty 18, 2019 6:59 pm

Zaleczony, chodziło o sprawność kolana - pełna ruchomość, przywrócona sprawność. Zerwanie wiązadłe pobocznych jest faktycznie innym urazem tego samego narządu - kolana. Z reguły przy orzekaniu uszczerbku na zdrowiu lekarze oceniają uszkodzenie całego narządu - i jego trwałe skutki np. niestabilność, ograniczenie ruchomości fizykalne bólowe, zmiany w kolanie, zachowanie funkcji. W tym sensie urazy te w większości tabel NNW będą zawierać się w ogólnym pkt dotyczacym urazu kolana. W mojej ocenie lekarz powinien orzekać w przypadku wygojenia wcześniejszego urazu - aktulane upośledzenie kolana w całości jako nowe, tym bardziej, iż dotyczą innej części kolana. Przy czym nie każde ubezpieczenie OWU i tabela przewidują uszczerbek za taki uraz. Są polisy ograniczające odpowiedzialność do najpoważniejszych urazów np. amputacji.
ekspert_forum
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lis 14, 2018 8:48 pm

Re: odszkodowanie NNW

Postprzez sportowiec » Pn sty 21, 2019 9:03 am

Czy powrót po tamtej operacji z przed 10 lat do uprawiani zawodowo sportu na najwyzszysz poziomie jest argumentem że kolano wtedy zostało zaleczone całkowicie? Czy to argument przemiawiający za mną? Dziękuje za odpowiedzi wcześniejsze i pózniejsze czekam na odp pozdrawiam
sportowiec
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr sty 16, 2019 6:00 pm

Re: odszkodowanie NNW

Postprzez ekspert_forum » Cz sty 24, 2019 10:19 pm

Witam,
powrót do sportu potwierdza sprawnośc, przy czym najlepiej gdyby za tym szła jakaś dokumentacja medyczna np. badania sportowe, zaświadczenia lekarskie. W przypadku sportu amatorskiego i barku badan to jest to okoliczność do podania w wywiadzie lekarskim. pozdrawiam
ekspert_forum
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lis 14, 2018 8:48 pm


Powrót do Odszkodowania i szkody komunikacyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość

cron