Pogryzienie przez psa

Odszkodowania i szkody, które wystąpiły z udziałem pojazdów, pieszych, pasażerów, kierowców rozpatrywane z tytułu ubezpieczenia OC, AC, NNW.

Moderatorzy: ekspert_dolnoslaskie, moderator, ekspert_mazowieckie, ekspert_wielkopolskie, ekspert_forum, ekspert_ogolnokrajowy, ekspert_slaskie

Pogryzienie przez psa

Postprzez Ewelina » Cz gru 13, 2018 5:23 pm

Witam,
podczas spaceru została pogryziona moja 8-letnia córka. Nagle podbiegł do nas nieznajomy pies i bez powodu złapał moją córkę za ramię i szarpał. Po interwencji właściciela udało się psa odciągnąć. Córka z raną szarpaną trafiła do szpitala i trwa leczenie. Jakie mam możliwości uzyskania odszkodowania?
Ewelina
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz gru 13, 2018 5:06 pm

Re: Pogryzienie przez psa

Postprzez ekspert_forum » N gru 16, 2018 9:41 pm

Odpowiedzialność za psa ponosi w tym przypadku jego właściciel. Ważne jest aby w takim przypadku wezwać Policję i ustalić dane właściciela psa. Policja powinna też z urzędu poprowadzić postępowanie przeciwko właścicielowi. Coraz więcej osób ma ubezpieczenie obejmujące również szkody wyrządzone przez psa. W braku polisy właściciel odpowiada swoim majątkiem. Należne świadczenia to zadośćuczynienie za doznaną krzywdę, koszty leczenia, w tym koszty operacji platycznych, usuwania blizn etc. W poważniejszych przypadkach również renta (zwiększone potrzeby, w tym opieka).
ekspert_forum
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lis 14, 2018 8:48 pm


Powrót do Odszkodowania i szkody komunikacyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 10 gości

cron