Wypadek w kopalnii w austrii

Wypadki i szkody na terenie Austrii.

Moderatorzy: moderator, ekspert_forum

Wypadek w kopalnii w austrii

Postprzez matrix » Śr cze 17, 2009 9:09 pm

Wypadek zdarzył się w kopalnii w Austrii. Pracowałem w polskiej firmie jako górnik.
Miałem złamanie otwarte palca lewej ręki. Byłem na zwolnieniu i po 3 tygodniach lekarz wysłał mnie do pracy ale nie zrobił mi RTG pomimo tego że skarżyłem się na ból. Poszedłem do pracy ale nie mogłem pracować bo palec bardzo dokuczał, w końcu zwolniłem się z pracy i wróciłem do kraju. Po wykonaniu zdjęć okazało się że palec jest nadal złamany. W konsekwencji nie mam teraz pracy bo lekarz z Austrii nieprawidłowo przeprowadził leczenie.

Teraz jestm bez pracy i środków do życia. Czy mogę się domagać odszkodowania od tego lekarza ?? w końcu to jego nieprawidłowe postępowanie doprowadziło mnie do zwolniania i ponownego leczenia

pozdrawiam,
matrix
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pn cze 15, 2009 10:10 pm

Re: Wypadek w kopalnii w austrii

Postprzez ekspert_dolnoslaskie » Wt cze 30, 2009 10:47 pm

W zależności od szczegółów przebiegu wypadku w kopalni przysługuje odszkodowanie za wypadek w pracy. Jeżeli do wypadku doszło z winy pracodawcy będzie on odpowidał dodatkowo za powstałą szkodę. Odpowiedzialnośc lekarza wchodzi w grę jeżeli dokumetacja medyczna będzie wystarczająca do udowodnienia błędu medycznego, ale tylko w zakresie pogorszenia stanu zdrowia, a nie za sam uraz. Lekarze w państwach starej UE w znakomitj większości posidają ubezpieczenie oc.
****************************************************
Ekspert w odszkodowaniach
Region działania: Dolnośląskie

Bezpośredni kontakt mailowy: ekspert_dolnoslaskie@eksperci-w-odszkodowaniach.pl

****************************************************
ekspert_dolnoslaskie
 
Posty: 97
Dołączył(a): So cze 13, 2009 10:15 pm


Powrót do Odszkodowania, szkody i wypadki - Austria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron