Potrącenie przez ciągnik

Wypadki i szkody na terenie Francji.

Moderatorzy: moderator, ekspert_forum

Potrącenie przez ciągnik

Postprzez matrix » Śr cze 17, 2009 8:48 pm

Wykonywałem polecenie służbowe i zostałem przygnieciony przez ciągnik z powodu niesprawnych hamulców.

Spędziłem ok 20 tyg.w szpitalu w tym 2 tyg. na intensywnej terapii, a do dzisiaj jestem na rencie po 6-ciu rehabil. trwających 19 tyg.nadal niesprawny.

Pracowałem w polskiej f-mie prowdzonej we Francji,

Policja na budowie była, ale prokuraturę w Polsce powiadamiałem sam bo moja firma w protokole powypadkowym skreśliła wypadek ciężki (jest teraz sprawa w sądzie o zmianę protokołu powypadkowego).

Odszkodowowanie ustawowe z ZUS otrzymałem. Czy mogę wywalczyć dodatkowe odszkodowanie od firmy, w której byłem zatrudniony ?
matrix
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pn cze 15, 2009 10:10 pm

Re: Potrącenie przez ciągnik

Postprzez ekspert_slaskie » Pt cze 26, 2009 9:22 pm

W rachubę wchodzi odpowiedzialność pracodawcy francuskiego lub jego ubezpieczyciela, a nawet w zależności od szczegółów przebiegu wypadku z ubezpieczenia samego ciągnika. Prowadzenie sprawy bezpośrednio przeciwko towarzystwu francuskiemu umożliwia uzyskanie świadczeń znacznie wyższych niż w postępowaniu przed reprezentantem w Polsce. Większość firm i gospodarwstw w starej Unii jest ubezpieczona co ułatwia dochodzenia odszkodowania. Dodatkowo przysługiwać będą świadczenia z ubezpieczenia wypadkowego za wypadek w pracy.
****************************************************
Ekspert w odszkodowaniach
Region działania: Śląskie
Bezpośredni kontakt mailowy: ekspert_slaskie@eksperci-w-odszkodowaniach.pl

****************************************************
ekspert_slaskie
 
Posty: 1
Dołączył(a): N cze 14, 2009 9:42 am


Powrót do Odszkodowania, szkody i wypadki - Francja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron