Nieprawidłowe wykonanie przeszczepu skóry

Odszkodowania w przypadkach gdy lekarze / opieka medyczna postąpiła sprzecznie z powszechnie uznanymi zasadami wiedzy medycznej.

Moderatorzy: ekspert_dolnoslaskie, moderator, ekspert_mazowieckie, ekspert_wielkopolskie, ekspert_forum, ekspert_ogolnokrajowy, ekspert_slaskie

Nieprawidłowe wykonanie przeszczepu skóry

Postprzez matrix » Cz cze 18, 2009 11:28 pm

2 lata temu miałam operację nogi i nie wiem czy operacja została wykonana prawidłowo.
Nie wiem też czy nie mozna było tego zrobic troszke mniej inwazyjnie. Noga po operacji wygląda strasznie. Jest ciągle spuchnięta a miejsce operowane zaczerwienione skóra jest napięta sprawia wrażenie skorupy. Jest twarda ale to chyba za sprawą spuchnięcia czy jestem w stanie obiegać się o odszkodowanie za tą operacje ?

Nie mogę juz patrzeć na noge i co najgorsze codziennie muszę smarować ją maściami które mi przepisał owy zdolny lekarz....
Do tego w szpitalu zostałam zarażona chorobą skóry która musiała być leczona w szpitalu dermatologicznym....
Troche o operacji: operacja została wykonana poniewaz miałam miejscowe zakażenie wywołane raną. W tym miejscu została usunięta tkanka, która obumarła co bylo także winą lekarza który do momentu zczarnienia nogi leczył mnie antybiotykami (czy to nie nazywa sie czasami błąd lekarza)... prosze o pomoc...
matrix
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pn cze 15, 2009 10:10 pm

Re: Nieprawidłowe wykonanie przeszczepu skóry

Postprzez ekspert_dolnoslaskie » Śr cze 24, 2009 11:25 pm

Mamy tutaj do czynienia z dwiema, potencjalnymi podstawami odpowiedzialności szpitala. Z jednej strony będzie on odpowiadać za zanidbanie w postac naruszenia przepisów sanitarnych i w konskwencji doprowadzenia do zakażenia chorobą skóry (nie jest to błą medyczny). Z drugiej strony jeżeli potwierdzimy opinią, iż operacja/podane leki były nieprawidłowe to mamy do czynienia z błędem lekarskim rodzacym odpowiedzialność odszkodowawczą. Przy dowodzeniu, gdzie zostaliśmy zakażeni i co jest skutkiem błędu korzystamy z domniemań faktycznych - dowodowych, co ułatwia prowadzenie postępowania dowodowego i wykazanie odpowiedzialności szpitala. Nie mniej jednak pomoc innego lekarza specjalisty jest podstawą.
****************************************************
Ekspert w odszkodowaniach
Region działania: Dolnośląskie

Bezpośredni kontakt mailowy: ekspert_dolnoslaskie@eksperci-w-odszkodowaniach.pl

****************************************************
ekspert_dolnoslaskie
 
Posty: 97
Dołączył(a): So cze 13, 2009 10:15 pm


Powrót do Odszkodowania za błędy medyczne, błędy lekarzy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron