blad dentysty

Odszkodowania w przypadkach gdy lekarze / opieka medyczna postąpiła sprzecznie z powszechnie uznanymi zasadami wiedzy medycznej.

Moderatorzy: ekspert_dolnoslaskie, moderator, ekspert_mazowieckie, ekspert_wielkopolskie, ekspert_forum, ekspert_ogolnokrajowy, ekspert_slaskie

blad dentysty

Postprzez miro » Cz lip 26, 2012 10:18 pm

zlamal mi sie zab poszedlem do naszej dentystkiw osrodku zeby mi go zalepila ale ona powiedziala ze jest za slaby i trzeba koronke zalorzyc. nie mialem kasy na koronke i jej mowie zeby zalepila to ona mi powiedziala ze bez gwarancjj mi zrobi i kazala podpisac w karcie ze bez gwarancjj. no i podpisalem bo gupi bylem i mi zrobila i poi pol roku sie odlamal caly i nie mam zemba. poszedlem do niej ale ona go nie chce naprawic bo podpisalem w karcie. czy moge dostac odszkodowanie to bym sobie koronke zalozyl?
miro
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz lip 26, 2012 10:03 pm

Re: blad dentysty

Postprzez ekspert_forum » Wt sty 01, 2019 10:20 pm

Odszkodowanie od dentystki - sprawa nie będzie łatwa. Zależy jaka była treść zgody/ pouczenia. Genralnie dentystka nie powinna wykonywać takiego zabiegu jeżeli niesie on za sobą ryzyko złamania całej korony zęba. Z drugiej strony jeżeli pomimo pouczenia o skutkach takiego zabiegu na piśmie, rekomendacji innej metody leczenia, takie wyraźne zlecenie dostała i je wykonała to odpowiedzialnośc jest dla mnie wątpliwa.
ekspert_forum
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lis 14, 2018 8:48 pm


Powrót do Odszkodowania za błędy medyczne, błędy lekarzy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron