Skęcenie nogi w pracy

Postępowania przeciwko pracodawcom jak i postępowanie przed ZUS-em. Świadczenia cywilnoprawne od pracodawcy, zadośćuczynienie, renta.

Moderatorzy: ekspert_dolnoslaskie, moderator, ekspert_mazowieckie, ekspert_wielkopolskie, ekspert_forum, ekspert_ogolnokrajowy, ekspert_slaskie

Skęcenie nogi w pracy

Postprzez matrix » Pn cze 15, 2009 10:43 pm

Skręciłem nogę w stawie skokowym w pracy. Niestety było to związane z dużym obrzękiem. Założono mi gips i spędziłem na zwolnieniu 30 dni. Miałem opłacone składki w ZUS i dodatkowo ubezpiecznie w PZU - na jakie odszkodowanie można liczyć z tego tytułu !?
matrix
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pn cze 15, 2009 10:10 pm

Re: Skęcenie nogi w pracy

Postprzez ekspert_dolnoslaskie » Wt cze 16, 2009 10:41 pm

Za wypadek w pracy przysługuje jednorazowe odszkdowanie z zus. Jego wysokość zależna jest od wysokości uszczerbku na zdrowiu orzekanego przez lekarzy orzeczników zus. Z reguły jest to orzeczenie zaniżone. Odszkodowanie będzie również przysługiwać z ubezpieczenia dobrowolnego w PZU SA. Jego wysokość zależeć będzie od wysokości sumy ubezpieczenia - za każdy procent uszczerbku na zdrowiu (orzekanego według tabeli PZU) zazwyczaj 1 % sumy ubezpieczenia, chyba że umowa stanowi inaczej (często w PZU Życie SA rodzaj PP jest to czterokrotność 1 %). Jeżeli za wypadek ponosi winę pracodawca można również zażądać od niego świadczeń cywilnoprawnych, a więc zadośćuczynienia, zwrotu kosztów leczenia, utraconych zarobków etc.
****************************************************
Ekspert w odszkodowaniach
Region działania: Dolnośląskie

Bezpośredni kontakt mailowy: ekspert_dolnoslaskie@eksperci-w-odszkodowaniach.pl

****************************************************
ekspert_dolnoslaskie
 
Posty: 97
Dołączył(a): So cze 13, 2009 10:15 pm


Powrót do Wypadki w pracy, odszkodowania z ZUS, choroba zawodowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron