ZUS i PZU .Odszkodowanie za wypadek.

Postępowania przeciwko pracodawcom jak i postępowanie przed ZUS-em. Świadczenia cywilnoprawne od pracodawcy, zadośćuczynienie, renta.

Moderatorzy: ekspert_dolnoslaskie, moderator, ekspert_mazowieckie, ekspert_wielkopolskie, ekspert_forum, ekspert_ogolnokrajowy, ekspert_slaskie

ZUS i PZU .Odszkodowanie za wypadek.

Postprzez marcin20700 » Pn maja 09, 2011 2:50 pm

Witam.Po 1-rwszej przerwie w pracy schodziłem po schodach,źle stanąłem prawą nogą.Noga zaczęła puchnąc,zgłosiłem to pracodawcy.Pojechałem z pracy do lekarza ,okazało się że mam złamaną kość śródstopia.
Jestem ubezpieczony dodatkowo w PZU (płacę składkę pracowniczą 50zł miesięcznie) .
Po 3 dniach z zakładu pracy przyjechał do mnie bhp-owiec.Spisaliśmy jak było ,świadek był pośredni tzn. widział mnie przed wypadkiem i po,i tak też zeznał ,tak samo zrobił majster osoba nadzorująca zmianę,jeszcze na dniach mam otrzymać jakiś papier z bhp.Wiem że będę na zwolnieniu jakieś osiem tygodni albo dłużej.
Kiedy i jak mam to wszystko załatwić z tymi ubezpieczeniami?Kiedy z ZUS-em kiedy z PZU ?Jakie papiery muszę mieć?Czy lekarz mi da osobny opis choroby do ZUS i osobny do PZU?Czy nie będę miał problemu z ZUS-em ,że np. to nie był wypadek przy pracy,tylko jak schodziłem z przerwy do pracy?,jakiej sumy odszkodowanie mogę się spodziewać?i w jakim czasie? .Nigdy jeszcze nie musiałem korzystać z ubezpieczenia.Proszę o odpowiedz.
:roll:
marcin20700
 
Posty: 2
Dołączył(a): N maja 08, 2011 8:41 pm

Re: ZUS i PZU .Odszkodowanie za wypadek.

Postprzez marcin20700 » Cz maja 12, 2011 2:29 pm

Sam sobie odpowiem już wiem :D .Zakład pracy w ciągu 15-stu dni ma obowiązek napisać protokół zdarzenia ,jedna kopa protokołu trafia do zakładu a druga ta moja do zus.Kwestie ubezpieczeniowe załatwia się po zakończeniu leczenia jak lekarz opisze przebieg leczenia .Te wszystkie papiery należy skserować i do PZU.
Dzięki za odpowiedź 8-)
marcin20700
 
Posty: 2
Dołączył(a): N maja 08, 2011 8:41 pm


Powrót do Wypadki w pracy, odszkodowania z ZUS, choroba zawodowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 8 gości

cron