Wypadek bez pracy

Postępowania przeciwko pracodawcom jak i postępowanie przed ZUS-em. Świadczenia cywilnoprawne od pracodawcy, zadośćuczynienie, renta.

Moderatorzy: ekspert_dolnoslaskie, moderator, ekspert_mazowieckie, ekspert_wielkopolskie, ekspert_forum, ekspert_ogolnokrajowy, ekspert_slaskie

Wypadek bez pracy

Postprzez Grażynka » Śr lip 25, 2012 9:13 pm

Pracowałam na okres próbny w sklepie miesnym na osiedlu. Jak kroiłam wędlinę na ladę to się zagapiłam z koleżanką i przeciełam sobie krajalnica palec, że przeciełam sciengna i trzeba było szyć. Chciałam isc na zwolnienie ale sie okazało że szef mnie nigdzie nie zgłosił do ZUS ani nigdzie. Czy ja mam szanse na odszkodowanie?
Grażynka
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn kwi 02, 2012 9:38 am

Re: Wypadek bez pracy

Postprzez ekspert_forum » Wt sty 01, 2019 10:29 pm

Po kolei. Najpierw trzeba ustalić czy by to stosunek pracy - czy mieliście umowę, gdziny, miejsce pracy, podporządkowanie pracodawcy. Najczęściej będzie to wymagało wystąpienia z pozwem do Sądu. Należy zawiadomić PIP, wezwać pracodawcę do sporządzenia protokołu wypadku przy pracy. To tak w duużym skrócie. Finalnie ZUS powinien przyznać odszkodowanie za wypadek przy pracy i ew. świadczenia rentowe w razie niezdolności do pracy. Osobną kwestią pozostają ew. świadczenia możliwe do uzyskania od pracodawcy na drodze cywilnoprawnej w razie gdy będzie on ponosić odpowiedzialnośc za powstanie tego wypadku.
ekspert_forum
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lis 14, 2018 8:48 pm


Powrót do Wypadki w pracy, odszkodowania z ZUS, choroba zawodowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron