Walka i odszkodowanie z ZUS

Postępowania przeciwko pracodawcom jak i postępowanie przed ZUS-em. Świadczenia cywilnoprawne od pracodawcy, zadośćuczynienie, renta.

Moderatorzy: ekspert_dolnoslaskie, moderator, ekspert_mazowieckie, ekspert_wielkopolskie, ekspert_forum, ekspert_ogolnokrajowy, ekspert_slaskie

Walka i odszkodowanie z ZUS

Postprzez roman » Śr lip 08, 2009 2:20 pm

W 2008 roku w czasie wykonania pracy /podnosiłem ciężki przedmiot/ straciłem wzrok na jedno oko, do dnia dzisiejszego walczyliśmy z ZUS em aby uznali że był to wypadek w pracy , wyrok jest już prawomocny i został uznany jako wypadek.

Przez 7 miesięcy ZUS nie wypłacał mi chorobowego, ponieważ procedury w ZUS'ie trwają dość długo. Moje leczenie jeszcze trwa , w październiuku zapisano mnie w klinice na zastrzyk w oko , do dziś czekam i niestety nie ma szans , zastrzyk kosztuje około 3 tys zlotych , a ja mam dostać okolo 5 .

Jestem psychicznie wykończony taką sytuacją. Proszę mi powiedzieć czy dostanę jakieś odszkodowanie/zadośćuczynienie za moje cierpienia i psychikę.

roman
roman
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr lip 08, 2009 2:13 pm

Re: Walka i odszkodowanie z ZUS

Postprzez ekspert_dolnoslaskie » Wt mar 29, 2011 8:47 am

Jako że przedmiotowe zdarzenie zostało uznane prawomocnym wyrokiem sądowym za wypadek przy pracy, to otrzyma Pan jednorazowe odszkodowanie z ZUS-u, po określeniu procentowego uszczerbku na Pana zdrowiu w kwocie mu odpowiadającej. Jednakże w opisanej przez Pana sytuacji ciężko jest przypisać winę za takie zdarzenie i wystąpienie szkody pracodawcy, a co za tym idzie w praktyce nie będzie możliwości uzyskania zadośćuczynienia od pracodawcy.
****************************************************
Ekspert w odszkodowaniach
Region działania: Dolnośląskie

Bezpośredni kontakt mailowy: ekspert_dolnoslaskie@eksperci-w-odszkodowaniach.pl

****************************************************
ekspert_dolnoslaskie
 
Posty: 97
Dołączył(a): So cze 13, 2009 10:15 pm


Powrót do Wypadki w pracy, odszkodowania z ZUS, choroba zawodowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron