Wypadek w pracy - pracodawca się wykręca

Postępowania przeciwko pracodawcom jak i postępowanie przed ZUS-em. Świadczenia cywilnoprawne od pracodawcy, zadośćuczynienie, renta.

Moderatorzy: ekspert_dolnoslaskie, moderator, ekspert_mazowieckie, ekspert_wielkopolskie, ekspert_forum, ekspert_ogolnokrajowy, ekspert_slaskie

Wypadek w pracy - pracodawca się wykręca

Postprzez bigben » N cze 28, 2009 5:13 pm

Witam . Uległem wypadkowi w czasie pracy. Mam protkół z wypadku, historię
choroby, opis pobytu w sanatorium i przebieg rehabilitacji po zakończeniu
leczenia. Caly okres leczenia i rehabilitacji trwał ok 14 m-cy. Pracowałem jako ochroniarz.

Firma , w której pracowałem od samego początku kwestionowała ten wypadek, który był ewidentnym wypadkiem w pracy, gdyż
wypadek zdarzył się kiedy wykonywałem polecenie służbowe mojego przelożonego.
Posiadam wszystkie dokumenty z tym zwiazane. Jaka jest szansa na odszkodowanie w takim przypadku ?
bigben
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 2:24 pm

Re: Wypadek w pracy - pracodawca się wykręca

Postprzez ekspert_dolnoslaskie » Cz sty 20, 2011 9:46 am

Po pierwsze - przysługuje Panu odszkodowanie z prywatnych i pracowniczych polis ubezpieczeniowych, które Pan posiadał w chwili wypadku. Po drugie - by móc starać się o jednorazowe odszkodowanie z ZUSu, powinien Pan zgłosić w odpowiednim terminie zastrzeżenia do protokołu powypadkowego u swojego pracodawcy, następnie w razie braku korekcji tego protokołu, gdyby jego treść nadal nie odpowiadała całkowicie prawdzie, powinien Pan wystąpić do sądu pracy żądaniem zmiany tego protokołu. Po trzecie - by móc ewentualnie starać się o odszkodowanie od pracodawcy, musi Pan wykazać jego winę, która leżała u podstaw wypadku, a to zależy już od konkretnych okoliczności.
****************************************************
Ekspert w odszkodowaniach
Region działania: Dolnośląskie

Bezpośredni kontakt mailowy: ekspert_dolnoslaskie@eksperci-w-odszkodowaniach.pl

****************************************************
ekspert_dolnoslaskie
 
Posty: 97
Dołączył(a): So cze 13, 2009 10:15 pm


Powrót do Wypadki w pracy, odszkodowania z ZUS, choroba zawodowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 6 gości

cron