Strona 1 z 1

Jaka kwota za śmierć ojca?

PostNapisane: Śr lis 28, 2018 10:40 pm
przez marcin33
Mój tata zmarł w 2005 r. w wypadku komunikacyjnym, był poszkodowanym, a sprawcę skazano. Jaką kwotę mogę żądać? Ubezpieczyciel to PZU SA

Re: Jaka kwota za śmierć ojca?

PostNapisane: Pn gru 17, 2018 9:28 pm
przez ekspert_forum
Problem roszczeń dla rodziny w związku ze śmiercią osób najbliższych jest bardzo szeroki. Obecnie przysługują dwa zasadnicze roszczenia dla najbliższych członków rodziny zmarełgo - stosowne odszkodowanie oraz zadośćuczynienie. To pierwsze dotyczy szkody stricte majątkowej związanej ze znacznym pogorszeniem się sytuacji majątkowej. Wysokość tego roszczenia zależy zatem od zmiany sytuacji majątkowej po śmierci poszkodowanego. W chwili obecnej nacisk kładzie się przede wszystkim na zadośćuczynienie, stosowne odszkodowanie najczęściej przyznawane jest w najbliżsyzm kęgu - rodzice - dzieci, małżonkowie - średnio 10-40 tys., chyba, że zachodzą jakieś szczególne okoliczności - np. zmały był bardzo zmożny, głową rodziny pracującą na całą rodzinę i inne. Brak samego wynagrodzenia zmarłego rekompensuje renta, która jest trzecim możliwym do uzyskania świadczeniem. Najwyższym świadczeniem jest przyznawane zadośćuczynienie za krzywdę związaną ze śmiercią osoby najbliższej. Dla najbliższego kręgu osób to kwoty rzędu 50-200 tys. Na wysokość wpływa bardzo wiele czynników - siła więzi w rodzinie, skutki po śmierci w życiu osobistym i zawodowym, wiek poszkodowanego i uprawnionego, liczba innych krewnych i wiele innych. Dla młodych osób, dzieci po śmierci rodziców będą to kwoty ok. 100-200 tys. Dla starszych osób raczej dolna granica. Małżonkowie również mogą liczyć na wysokie kwoty. Rozmiar krzywdy bada się indywidualnie w każdej sprawie.

Re: Jaka kwota za śmierć ojca?

PostNapisane: Pn sty 07, 2019 11:42 pm
przez jadz77
polecam sprawdzenie kwoty przez prawników z kancelarii odszkodowawczej www.meditor-odszkodowania.pl - za darmo powinni powiedzieć czego można żądać.