Wypadek na parkignu

Odszkodowania i szkody, które wystąpiły z udziałem pojazdów, pieszych, pasażerów, kierowców rozpatrywane z tytułu ubezpieczenia OC, AC, NNW.

Moderatorzy: ekspert_dolnoslaskie, moderator, ekspert_mazowieckie, ekspert_wielkopolskie, ekspert_forum, ekspert_ogolnokrajowy, ekspert_slaskie

Wypadek na parkignu

Postprzez Olga » Pt sty 04, 2019 1:32 pm

Witam,
wczoraj z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe bus uderzył w mój samochód. Według kierowcy nie mógł zapanować nad samochodem ze względu na duże opady śniegu i śliską nawierzchnię.
Mój samochód był zaparkowany. Uszkodzenia samochodu to przednia praw lampa i zderzak z prawej strony. Czy należy mi się jakieś odszkodowanie?
Olga
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt sty 04, 2019 1:16 pm

Re: Wypadek na parkignu

Postprzez ekspert_forum » Pt sty 04, 2019 3:56 pm

Co do zasady można dochodzić odszkodowania od kierującego, który pomimo warunków drogowych powinien zachować ostrożność i dostosować prędkość i technikę jazdy do panujących warunków. W wyjątkowych sytaucjach sprawca może powołać się na siłę wyższą, ale nawet przy "szklance" w większości wypadków odpowiada kierujący.
ekspert_forum
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lis 14, 2018 8:48 pm

Re: Wypadek na parkignu

Postprzez takecare » Pn sty 14, 2019 11:00 am

należy się Pani odszkodowanie z OC sprawcy, czy kierowca busa podpisał oświadczenie?
takecare
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt gru 21, 2018 7:49 am
Lokalizacja: Kielce

Re: Wypadek na parkignu

Postprzez Olga » Pt sty 18, 2019 7:05 am

takecare napisał(a):należy się Pani odszkodowanie z OC sprawcy, czy kierowca busa podpisał oświadczenie?


tak,kierowca podpisał oświadczenie
Olga
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt sty 04, 2019 1:16 pm


Powrót do Odszkodowania i szkody komunikacyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron