Śmiertelne potrącenie pijancyh pieszych

Odszkodowania i szkody, które wystąpiły z udziałem pojazdów, pieszych, pasażerów, kierowców rozpatrywane z tytułu ubezpieczenia OC, AC, NNW.

Moderatorzy: ekspert_dolnoslaskie, moderator, ekspert_mazowieckie, ekspert_wielkopolskie, ekspert_forum, ekspert_ogolnokrajowy, ekspert_slaskie

Śmiertelne potrącenie pijancyh pieszych

Postprzez zenon31 » So gru 04, 2010 3:22 pm

Miałem wypadek, w którym jadąc samochodem ciężarowym (jestem kierowcą) potrąciłem śmiertelnie dwie osoby.

Biegły ustalił że winni wypadku jestem ja jak i piesi,ja przekroczyłem prędkośc o ok 28 km/h i nie zachowałem ostrożności oraz moja reakcja obronna była opóźniona, natomiast piesi nie ustąpili mi pierwszeństwa przebiegając przez droga (nie było przejścia dla pieszych i byli pod wpływem alkoholu; mieli ponad 2 i ponad 3 promile).

Moje pytanie brzmi następująco: czy mam możliwość uzyskania odszkodowania z racji urazu psychicznego (wiele nie przespanych nocy ciągłe zdenerwowanie) byłem tez wiele razy psychologa,czy mam możliwośc uzyskac odszkodowanie z mojej polisy na życie w PZU ?? Z góry dziękuje za odpowiedź.
zenon31
 
Posty: 1
Dołączył(a): So gru 04, 2010 3:19 pm

Re: Śmiertelne potrącenie pijancyh pieszych

Postprzez ekspert_dolnoslaskie » Pn sty 17, 2011 9:28 am

Ma Pan możliwość dochodzić odszkodowania jedynie ze swojej polisy na życie w PZU. Inne świadczenia odszkodowawcze Panu nie przysługują. Natomiast najbliżsi osób, które zginęły w tym wypadku, mogą dochodzić tzw. zadośćuczynienia i stosownego odszkodowania z Pana polisy OC, ponieważ posiadacz pojazdu przy tego typu wypadku odpowiada na tzw. zasadzie ryzyka, czyli nie musi być wyłącznie winny spowodowania wypadku.
****************************************************
Ekspert w odszkodowaniach
Region działania: Dolnośląskie

Bezpośredni kontakt mailowy: ekspert_dolnoslaskie@eksperci-w-odszkodowaniach.pl

****************************************************
ekspert_dolnoslaskie
 
Posty: 97
Dołączył(a): So cze 13, 2009 10:15 pm


Powrót do Odszkodowania i szkody komunikacyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron