odszkodowanie dla pasazera

Odszkodowania i szkody, które wystąpiły z udziałem pojazdów, pieszych, pasażerów, kierowców rozpatrywane z tytułu ubezpieczenia OC, AC, NNW.

Moderatorzy: ekspert_dolnoslaskie, moderator, ekspert_mazowieckie, ekspert_wielkopolskie, ekspert_forum, ekspert_ogolnokrajowy, ekspert_slaskie

odszkodowanie dla pasazera

Postprzez madzia » Pt mar 30, 2012 8:39 pm

niedawno moja siostra jechala busem ktory mial wypadek zdezyl sie z osobowka. kierowca osobowki zginal. mojej siostzre nic sie nie stalo, troche ja poobijalo, ale sie boi jezdzic. nie chca jej dac odszkdowania. czy jest szansa cos uzyskac?
madzia
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz mar 29, 2012 8:57 am

Re: odszkodowanie dla pasazera

Postprzez ekspert_dolnoslaskie » Pt kwi 13, 2012 12:17 pm

Szanowna Pani,

Tak, jest szansa uzyskać odszkodowanie. Jeżeli przejazd busem był odpłatny, można starać się o uzyskanie odszkodowania " na podstawie art. 435 K.C. w zw. z art. 436 K.C. na zasadzie ryzyka " za szkodę doznaną wskutek wypadku. Jednakże, poszkodowana musi posiadać dokumentację medyczną związaną z przedmiotowym zdarzeniem oraz notatkę informującą o zdarzeniu, sporządzoną przez Organ do tego upoważniony, bądź sprawcę.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt pod niżej wskazanym numerem telefonu:

tel. (71) 735 93 24

Z poważaniem,
****************************************************
Ekspert w odszkodowaniach
Region działania: Dolnośląskie

Bezpośredni kontakt mailowy: ekspert_dolnoslaskie@eksperci-w-odszkodowaniach.pl

****************************************************
ekspert_dolnoslaskie
 
Posty: 97
Dołączył(a): So cze 13, 2009 10:15 pm


Powrót do Odszkodowania i szkody komunikacyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 17 gości

cron