Uzypełnienie kwoty zbyt niskiego odszkodowania

Odszkodowania i szkody, które wystąpiły z udziałem pojazdów, pieszych, pasażerów, kierowców rozpatrywane z tytułu ubezpieczenia OC, AC, NNW.

Moderatorzy: ekspert_dolnoslaskie, moderator, ekspert_mazowieckie, ekspert_wielkopolskie, ekspert_forum, ekspert_ogolnokrajowy, ekspert_slaskie

Uzypełnienie kwoty zbyt niskiego odszkodowania

Postprzez cowox » N cze 28, 2009 5:40 pm

Witam! Otrzymałem od PZU odszkodowanie za wypadek motocyklowy w kwocie
1800zł. Była to ktowa bez podatku VAT.

Niedawno dowiedziałem się, że mogę domagać wypłaty vat'u, co
ważniejsze dowiedziałem się również, że nie przewiduje się naprawy
owiewek motocyklowych tylko całkowitą ich wymianę. Z powodu braku wiedzy nie domagałem się odszkodowania za kurtkę skórzaną, oraz kask (większość
producentów zaleca wymianę kasku po zwykłym uderzeniu).Moje pytanie jest takie czy mogę domagać się dopłaty odszkodowania od PZU zarówno za
naprawę (wymianę) części w motocyklu, kurtki wraz z kaskiem, a także za straty moralne ?
cowox
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 1:59 pm

Re: Uzypełnienie kwoty zbyt niskiego odszkodowania

Postprzez ekspert_dolnoslaskie » Wt cze 30, 2009 10:16 pm

Nie ma przeszkód, poza terminem przedawnienia, aby dochodzić od PZU wyższego odszkodowania również za rzeczy uszkodzone w wypadku. Pozostaje jeszcze kwestia dowodowa- przedstawienie rzeczy do oględzin i wycena ich wartości. PZU winno zapłacić koszty naprawy w wysokości brutto oile poszkodowany nie jest płatnikiem podatku VAT i mam możliwość jego odliczenia.
****************************************************
Ekspert w odszkodowaniach
Region działania: Dolnośląskie

Bezpośredni kontakt mailowy: ekspert_dolnoslaskie@eksperci-w-odszkodowaniach.pl

****************************************************
ekspert_dolnoslaskie
 
Posty: 97
Dołączył(a): So cze 13, 2009 10:15 pm


Powrót do Odszkodowania i szkody komunikacyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron