szansa na odszkodowanie

Wypadki i szkody, które miały miejsce na terenie Wysp Brytyjskich.

Moderatorzy: moderator, ekspert_forum

szansa na odszkodowanie

Postprzez lukasz » Pn lip 06, 2009 10:19 pm

Witam,

Mam pytanie. Czy mogę ubiegać się o odszkodowanie dotyczące poniższej sprawy. 2 lata temu wyjechałem za granicę w sprawie pracy (Anglia). Od czerwca 2007 podjąłem tam legalną pracę i pracuję do dnia dzisiejszego. Będąc na urlopie w Polsce zostałem potrącony przez samochód. Zdarzenie miało miejsce około godz. 22:00. Przechodziłem przez jezdnię w celu dostana się do sklepu znajdującego się na stacji benzynowej. W czasie wypadku byłem pod wpływem alkoholu, ponieważ wróciłem z imprezy. Kierowca pojazdu zbiegł z miejsca zdarzenia. Przed potrąceniem pamiętam, że pojazd był bardzo daleko ode mnie, dlatego mogę stwierdzić, że kierowca poruszał się bardzo szybko. Świadkowie ze stacji również twierdzili, że jechał bardzo szybko (na pewno więcej niż dopuszczalna prędkość w tym miejscu, czyli 50 km/h) i nawet nie zatrzymał się. Prawdopodobnie Policja do dzisiaj nie ustaliła danych osobowych kierowcy tegoż pojazdu ani on sam nie zgłosił się na Policję.

W szpitalu przebywałem 3 dni. Posiadam kartę leczenia szpitalnego oraz zdjęcia RTG wykonane po wypadku. Posiadam również europejską kartę zdrowia EHIC (European health insurance card). Wydaje mi się, że Policja wyda mi bez problemu potwierdzenie o zaistniałym wypadku i poda informacje, jeżeli takowe będą Państwu potrzebne. Po powrocie do Anglii nie mogłem od razu podjąć pracy, przez co straciłem około 350 funtów (Płatne tylko za chorobowe, udokumentowane na payslipach). Od kogo mogę się ubiegać o odszkodowanie za tą sprawę ?

z góry dziękuję za odpowiedź
lukasz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 10:14 pm

Re: szansa na odszkodowanie

Postprzez ekspert_dolnoslaskie » Wt mar 29, 2011 8:52 am

W sytuacji, gdy sprawca jest nieznany, a wypadek miał miejsce na terytorium Polski, może się Pan ubiegać o odszkodowanie z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Oczywiście może się Pan ubiegać, obok zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, również o rekompensatę utraconych zarobków, odpowiednio dokumentując doznaną stratę.
****************************************************
Ekspert w odszkodowaniach
Region działania: Dolnośląskie

Bezpośredni kontakt mailowy: ekspert_dolnoslaskie@eksperci-w-odszkodowaniach.pl

****************************************************
ekspert_dolnoslaskie
 
Posty: 97
Dołączył(a): So cze 13, 2009 10:15 pm


Powrót do Odszkodowania, szkody i wypadki - Anglia, Szkocja, Walia, Irlandia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron