Czy musze byc pelnoletni?

Odszkodowania i sprawy związane z nieruchomościami, mieszkaniami innymi składnikami majątków. Tu rozpatrujemy takie przypadki jak kradzieże, włamania, zalanie mieszkania.

Moderatorzy: ekspert_dolnoslaskie, moderator, ekspert_mazowieckie, ekspert_wielkopolskie, ekspert_forum, ekspert_ogolnokrajowy, ekspert_slaskie

Czy musze byc pelnoletni?

Postprzez Patryk1 » N lip 08, 2012 8:59 pm

Jak nie jestem pelnoletni(mam 17 lat0) to czy moge wystapic o odszkodowanie od sasiada za zniszczony skuter co mi go rozjechal. Moi rodzice nie chca od niego pieniedzy bo skuter byl stary i zepsuty a to dobry sasiad. A ja teraz nie mam skutera. czy sa,m moge cos zalatwic? Prosze o info.
Patryk1
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn kwi 02, 2012 9:36 am

Re: Czy musze byc pelnoletni?

Postprzez ekspert_forum » Śr sty 16, 2019 10:19 pm

Możesz wystosować wezwanie przedsądowe samodzielnie. Natomiast skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego będzie wymagało zaangażowania przedstawiciela ustawowego- któregoś z rodziców. Ew. zostaje odczekanie do osiągnięcia pełnoletności. Na marginesie można wskazać, iż rodzice mają obowiązek pieczy nad majątkiem dziecka. W razie wyrządzenia w tym majątku szkody, mogą ponieść odpowiedzialność wobec dziecka po dojściu przez nie do pełnoletności. Generalnei konflikt rodzinny i z rodzicami zdecydowanie odradzam - rzecz nie warta takich działań.
ekspert_forum
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lis 14, 2018 8:48 pm


Powrót do Odszkodowania i szkody majątkowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron