Odszkodowanie za drogę

Odszkodowania i sprawy związane z nieruchomościami, mieszkaniami innymi składnikami majątków. Tu rozpatrujemy takie przypadki jak kradzieże, włamania, zalanie mieszkania.

Moderatorzy: ekspert_dolnoslaskie, moderator, ekspert_mazowieckie, ekspert_wielkopolskie, ekspert_forum, ekspert_ogolnokrajowy, ekspert_slaskie

Odszkodowanie za drogę

Postprzez piotrR » N kwi 01, 2012 7:54 pm

Dom moich dziadków stał przy szlakowej wiejskiej drodze i nie był ogrodzony. Potem przez kilka posypywali ją tłuczniem, aż w końcu gmina położyła asfalt-jakieś 8 lat temu. Odziedziczyłem ten dom i w momencie gdy chciałem wytyczyć ogrodzenie okazało się że droga znajduje się jakieś 1,5 m na moim gruncie9nie wiem jak oni mierzyli i czy w ogóle przy budowie tej drogi). Czy coś mozna z tym zrobić? czy gmina musi odkupić ten fragment, albo zapłacić odszkodowanie?
piotrR
 
Posty: 1
Dołączył(a): So mar 31, 2012 5:37 pm

Re: Odszkodowanie za drogę

Postprzez ekspert_forum » Śr sty 16, 2019 10:35 pm

Jeżeli nie nabyła tego pasa przez zasiedznie - termin 20 lub 30 lat w złej wierze, to jest Pan nadal właścicielem tego gruntu. Może pna korzystać z ochrony prawa własności, sprzedać grunt gminie, ew. zostać wywłaszczonym w drodze decyzji, jeżeli będą ku temu podstawy. W każdym razie jeżeli jest pan właścicielem to albo należy się panu odszkodowanie albo zwrot posiadania gruntu.
ekspert_forum
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lis 14, 2018 8:48 pm


Powrót do Odszkodowania i szkody majątkowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron